Hakkımızda
Kurumsal
Kadromuz
Bölümler
Programlar
Kütüphane
Yayınlar
 
HABER / ETKİNLİK
Sempozyum
Sayın Hocalarımız, Sayın Meslektaşlarımız, Ankara Üniversitesi'nin Değerli Mensupları,

12 Mayıs 2015 tarihinde, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin ev sahipliğinde,
"Prof.Dr. Rona Aybay Onuruna, Vatandaşlık ve Yabancılar Hukuku Sempozyumu" düzenlenecektir.

Milletlerarası özel hukuk alanında, yıllardır yürütmekte olduğu dersleriyle ve ders kitapları da dahil olmak üzere akademik literatüre büyük katkı sağlayan sayısız eserleriyle, doğrudan veya dolaylı olarak bir çoğumuza ışık tutan saygıdeğer hocamız Prof.Dr.Rona Aybay'a, uzun yıllar boyunca emek verdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde naçizane bir armağan takdim etmek istedik. Şüphesiz ki armağan niteliğindeki bu sempozyum, Prof.Dr. Rona Aybay isminin, eserlerinin ve uzun yıllar boyunca vermiş olduğu emeğin yanında iddiasız kalacaktır. Yine de bu sempozyum aracılığıyla, Prof.Dr.Rona Aybay'a karşı şükrân duygularımızı ifade etmek için bir imkân bulabileceğimizi ümit etmekteyiz.

Sempozyum sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Sabah bölümünde Yabancılar Hukuku alanında olmak üzere, 3 sunuşlu bir oturum, oturumdan bağımsız bir adet geniş kapsamlı sunuş ve soru-cevap-tartışma kısmı yer alacaktır. Öğleden sonra ise aynı yapı muhafaza edilerek, bu defa Vatandaşlık Hukuku alanında olmak üzere, 3 sunuşlu bir oturum, oturumdan bağımsız bir adet geniş kapsamlı sunuş ve soru-cevap-tartışma kısmı yer alacaktır.

Ekte, sempozyum programını da gösterir sempozyum afişi, "jpg" resim dosyası ve "pdf" dosyası olarak bilgilerinize sunulmaktadır.

Katılımlarınız bizleri onurlandıracak, gerek Prof.Dr. Rona Aybay'a karşı şükrân duygularımızın, gerekse sunulacak bilgi ve görüşlerin daha da fazla paylaşılabilmesini sağlayacaktır. Katılımlarınız halinde bizleri bilgilendirebilmenizin, daha iyi bir ev sahipliği yapabilmemiz adına, bizlere oldukça yararlı olacağını da ifade etmek isteriz.
Saygılarımızla.

Prof.Dr. Esra DARDAĞAN KİBAR
Dr. Barış TEKSOYYayın Tarihi: 08 Mayıs 2015 , Cuma
 © 2019, Siyasal Bilgiler Fakültesi